Těhotenství

Těhotenská cukrovka: Příznaky, zdravotní rizika a léčba

Jak vzniká těhotenská cukrovka a koho nejčastěji postihuje? Jaké jsou její příznaky, zdravotní rizika a jak probíhá léčba? Čeká vás přísná dieta? A je skutečně nutné podstupovat orální glukózový toleranční test (oGTT) a pokud ano, v jakém týdnu těhotenství? Otázky na tyto a mnohé další odpovědi najdete v tomto článku.
Číst více
Vyšetření v těhotenství týden po týdnu

Devět měsíců do doby, než si poprvé pochováte své miminko, uteče jako voda. Každý měsíc vás totiž čeká hned několik těhotenských prohlídek, na kterých se mimo jiné dozvíte, zda čekáte holčičku, nebo chlapečka. Jaká konkrétní vyšetření vás v těhotenství čekají a jsou vůbec povinná? 
Číst více
Pozitivní těhotenský test: Jak vypadá a kdy těhotenství potvrdí lékař?

V rukou držíte pozitivní těhotenský test a hlavou vám víří nespočet otázek. Nejedná se o falešně pozitivní výsledek? V kolikátém týdnu těhotenství jsem? Kdy gynekolog pozná, že jsem těhotná? A jak probíhá první kontrola v těhotenství?
Číst více
Osvědčené rady, jak otěhotnět přirozenou cestou

Toužíte po miminku, ale dvě čárky na těhotenském testu zatím vyhlížíte marně? Zjistěte, co vám může bránit v otěhotnění a na co se zaměřit. Dáme vám osvědčené rady, jak otěhotnět přirozenou cestou. 
Číst více
Jak poznat ovulaci? Napoví teplota i zvýšená chuť na sex

Pokoušíte se otěhotnět nebo se nechtěnému početí naopak chcete vyhnout? V obou případech se vyplatí vědět, kdy u vás dochází k ovulaci. K oplození vajíčka totiž každý měsíc může dojít jen během velmi krátkého období. Poradíme vám, jak spolehlivě poznat ovulaci, co ji ovlivňuje a v jakých případech o ni můžete přijít. 
Číst více
Jak vypočítat termín porodu

Jste těhotná a nemůžete se dočkat dne, kdy své miminko poprvé pochováte v náručí? Termín porodu lze stanovit několika různými způsoby. Tradičně se stanovuje dle prvního dne poslední menstruace, dobře poslouží také ultrazvukové vyšetření a pokud víte, kdy došlo k početí, můžete termín porodu ještě zpřesnit. 
Číst více
Jak vybrat nejspolehlivější těhotenský test na trhu?

Těhotenský test představuje nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda jste těhotná. Nejcitlivější testy na trhu dokáží radostnou novinu odhalit dokonce už 7.den od početí. Jsou ale dostatečně spolehlivé? Jak vybrat ten nejspolehlivější těhotenský test na trhu?
Číst více
Jak vypočítat plodné dny? Zjistěte, kdy máte nejvyšší šanci otěhotnět

Proč znát svůj menstruační cyklus? Pokud víte, kdy máte plodné dny, můžete si naplánovat početí miminka nebo se před nechtěným těhotenstvím naopak účinně chránit. Pojďme si ukázat, jak vypočítat plodné dny. 
Číst více
Jak zjistit těhotenství bez testu aneb Rané příznaky těhotenství

Ne nadarmo se říká, že těhotenství je “jiný stav”. Pokud budete ke svému tělu vnímavá, rané příznaky těhotenství můžete zachytíte dříve, než vám je potvrdí těhotenský test nebo gynekolog. Jaké příznaky jsou pro začátek těhotenství typické? 
Číst více
Kdy si udělat těhotenský test? A jaký vybrat?

Plánujete miminko a ráda byste co nejdříve zjistila, zda se zadařilo? Nebo se vám zpozdila menstruace a obáváte se, že byste mohla být těhotná? Nejjednodušším způsobem, jak těhotenství potvrdit či vyvrátit, aniž byste musela navštívit svého lékaře, je těhotenský test. Jak vlastně funguje a kdy si udělat těhotenský test, aby byl výsledek stoprocentní?
Číst více