Těhotenství

Jak vypočítat termín porodu

Jste těhotná a nemůžete se dočkat dne, kdy své miminko poprvé pochováte v náručí? Termín porodu lze stanovit několika různými způsoby. Tradičně se stanovuje dle prvního dne poslední menstruace, dobře poslouží také ultrazvukové vyšetření a pokud víte, kdy došlo k početí, můžete termín porodu ještě zpřesnit. 
Číst více
Jak vybrat nejspolehlivější těhotenský test na trhu?

Těhotenský test představuje nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda jste těhotná. Nejcitlivější testy na trhu dokáží radostnou novinu odhalit dokonce už 7.den od početí. Jsou ale dostatečně spolehlivé? Jak vybrat ten nejspolehlivější těhotenský test na trhu?
Číst více
Jak vypočítat plodné dny? Zjistěte, kdy máte nejvyšší šanci otěhotnět

Proč znát svůj menstruační cyklus? Pokud víte, kdy máte plodné dny, můžete si naplánovat početí miminka nebo se před nechtěným těhotenstvím naopak účinně chránit. Pojďme si ukázat, jak vypočítat plodné dny. 
Číst více
Jak zjistit těhotenství bez testu aneb Rané příznaky těhotenství

Ne nadarmo se říká, že těhotenství je “jiný stav”. Pokud budete ke svému tělu vnímavá, rané příznaky těhotenství můžete zachytíte dříve, než vám je potvrdí těhotenský test nebo gynekolog. Jaké příznaky jsou pro začátek těhotenství typické? 
Číst více
Kdy si udělat těhotenský test? A jaký vybrat?

Plánujete miminko a ráda byste co nejdříve zjistila, zda se zadařilo? Nebo se vám zpozdila menstruace a obáváte se, že byste mohla být těhotná? Nejjednodušším způsobem, jak těhotenství potvrdit či vyvrátit, aniž byste musela navštívit svého lékaře, je těhotenský test. Jak vlastně funguje a kdy si udělat těhotenský test, aby byl výsledek stoprocentní?
Číst více
Alkohol v těhotenství: Jak ohrožuje vaše dítě?

Jste těhotná nebo se s partnerem pokoušíte o miminko? Vyhněte se v tomto období alkoholu – předejdete tak mnoha zdravotním komplikacím, s kterými se jen v České republice ročně narodí až 3 000 dětí. 
Číst více
Kdy je ten správný čas počít dítě?

Věk, ve kterém si lidé pořizují děti, se neustále zvyšuje. V současnosti se věk českých prvorodiček přehoupl přes třicítku, ačkoliv z lékařského pohledu je nejvhodnější stát se rodičem těsně po dvacítce. Mladým lidem ale v zakládání rodin brání délka studia, nedostatek financí a nevhodné zázemí. Kdy je tedy ten správný čas počít dítě? 
Číst více
Koronavirus: Jak ovlivňuje průběh těhotenství a proč není třeba propadat obavám?

Jste v těhotenství náchylnější k novému typu koronaviru? A jak vysoké je riziko, že se nakazí i vaše děťátko? Podle dosavadních zpráv nejsou přílišné obavy na místě. Pokud je vaše těhotenství bez komplikací, s největší pravděpodobností takové bude až do konce, a to i v případě nákazy. 
Číst více